Manhu

Home

Manhu

Home

Manhu

Home

Manhu

O MANHU

MANHU to chrześcijański serwis z audiobookami, które pomogą Ci w poszukiwaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania. Dzięki MANHU możesz słuchać audiobooków w odcinkach za darmo lub kupować je i w całości pobierać przez internet.


JAK KORZYSTAĆ Z MOBILNEGO MANHU?

  • Aby odtworzyć - stuknij w pasek z okładką.
  • Aby zatrzymać - stuknij ponownie.
  • Aby rozpocząć słuchanie od początku - przeładuj stronę.

UWAGA

Do przeglądania strony i odtwarzania audiobooków konieczna jest przeglądarka obsługująca HTML 5.


PODPOWIEDŹ

Z odtwarzacza możesz korzystać zupełnie za darmo, jeśli łączysz się z internetem za pośrednictwem Wi-Fi. Nie musisz jednak być stale w jego zasięgu. Wystarczy, że masz dostęp do internetu przez pierwszych kilka minut słuchania. Dalej możesz już słuchać poza zasięgiem: w samochodzie, tramwaju czy podczas spaceru.


DLACZEGO WARTO?

Razem z MANHU możesz w prosty sposób rozwijać się pomimo zabiegania.

 

Home

Manhu


KUP

odcinek: Nawracajcie się cz. 2

audiobook: Życie w mocy Ducha. Dzieje Apostolskie

autor: Raniero Cantalamessa OFM Cap.

OPIS: Sesja, podczas której o. Raniero Cantalamessa zgłębia drugi rozdział Dziejów Apostolskich (opisujący wydarzenie Pięćdziesiątnicy) oraz prowadzi słuchających do osobistego spotkania z działającym z mocą Duchem Świętym. Pięćdziesiątnica zaczęła się tamtego dnia, ale nigdy się nie zamknie i wszyscy ci, którzy wchodzą duchowo do Wieczernika z wiarą i wielkim pragnieniem otrzymania Ducha Świętego, na pewno Go otrzymają.   O AUTORZERaniero Cantalamessa OFM Cap. (ur. w 1934 r. we Włoszech) - Kapucyn z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, kaznodzieja, rekolekcjonista. Prowadzi dni skupienia, wygłasza konferencje w różnych miejscach na całym świecie. W 1962 r. uzyskał doktorat z teologii na Uniwersytecie we Fryburgu Szwajcarskim, a w 1966 r. doktorat z literatury klasycznej na Uniwersytecie Katolickim w Mediolanie. Na tejże uczeni był profesorem zwyczajnym historii starożytnego chrześcijaństwa i dziekanem Wydziału Teologii.  Po 1975 roku postanowił poświęcić się duszpasterstwu i kierownictwu duchowemu. Związał się z ruchem Odnowy w Duchu Świętym. Od roku 1980, jako kaznodzieja Domu Papieskiego, głosi kazania adwentowe i wielkopostne dla papieża, kardynałów i biskupów w Watykanie. 


KUP

odcinek: Przypowieść o komunii

audiobook: Jego miłość jest ogniem

autor: Brat Roger z Taizé

OPIS: Upłynęło już sporo czasu od śmierci założyciela Wspólnoty z Taizé, ale jego słowa są wciąż aktualne. W tej książce, wydanej w formie audiobooka, można znaleźć jego najważniejsze teksty pisane przez lata w kolejnych dziełach. Odkrywamy w nich, że jego myśl wyrażona często językiem poetyckim, odżywiana jest wspólną modlitwą i codziennym życiem ze swymi braćmi. Inspiracje znajdował w kontakcie z tysiącami młodych ludzi ze wszystkich kontynentów, których spotykał w Taizé, a także wtedy, kiedy przebywał wśród najuboższych i kiedy odwiedzał chrześcijan w Europie Środkowej i Wschodniej, doświadczanej wówczas przez komunistyczne reżimy. Dla założyciela Taizé życie wewnętrzne i solidarność międzyludzka miały jedno i to samo źródło: miłość Chrystusa, ten ogień który pali się nawet wtedy, kiedy ludzkość pogrążona jest w ciemności, ogień, który nigdy nie gaśnie.   O AUTORZEBrat Roger, założyciel Wspólnoty z Taizé. Urodził się 12 maja 1915 roku w małej szwajcarskiej wiosce Provence. Zmarł w wieku 90 lat, zamordowany podczas wieczornej modlitwy 16 sierpnia 2005 roku.